Kapela

Crazy Dogs logoKdo z nás by se nechtěl alespoň na chvíli vrátit do svého mládí, či mládí našich rodičů, zažít zas ten opojný pocit. Jen zavřete oči a představte si že řídíte Cadillac, po vašem boku máte krásnou dívku, z jejichž rtů se line bezstarostný smích, vítr se vám honí ve vlasech, a z rádia duní Rock ‘n‘ Roll! Zapomeňte na obyčejné starosti všedních dnů a nechte se strhnout tepajícím rytmem padesátých minulého století, prožijte s námi tu pravou radost ze života.

Teď máte jedinečnou možnost se skupinou Crazy Dogs prožít opět to opojení z mladé, moderní a strhující hudby padesátých let, přednesené tak, jak se v těchto letech hrála, v původním nástrojovém obsazení a aranžích, zahrané špičkovými profesionálními hudebníky s mnohaletou praxí.

Zažijte mrazení v zádech když na jeviště přijde král rokenrolu – Elvis Presley, nechte se strhnout rytmem jeho největších hitů a zasněte se při jeho nezapomenutelných baladách.

Nepřemýšlejte, prostě to udělejte. Vždyť je to  Rock ‘n‘ Roll!

portret-elvis


Karel Koubek
 – vocal Elvis Presley

Od raného dětství  se u něj projevovaly sklony ke zpívání. Ve 3 letech se naučil pouštět  otcův magnetofon Sony Duo s nahrávkami Louise Armstronga a šokoval návštěvy chraptivým zpěvem Hello Dolly. Asi ve 12 letech  otec poprvé dovezl za zahraničního kongresu LP se „zlatými hity Elvise Presleyho“. Od té doby opustil chraptivý hlas Armstronga a jal se zpívat písničky Elvise a ostatních    rock´n´rollových klasiků. Zvláště pak po získání sborníku největších hitů Elvise se začal díky základům z LŠU doprovázet na piano. Od té doby rád zpívá na setkání  přátel a na společenských večírcích výběr z Elvisova repertoáru. Jeho produkce se stala „světoznámou zejména na Blatensku“  díky účasti  na pravidelné  divadelně- hudebně- humoristické akci  Dvoretické libování  v jižních Čechách v r. 2011 – tehdy s názvem Kozí libování – s recitálem Elvisových hitů s názvem „Elvis míří mezi kozy“ s doprovodem příležitostné kapely jeho kamaráda a výborného saxofonisty Vildy Beránka.  Odtud byl  již jen skok se s Vildou přidat k nově založené kapele Crazy Dogs kamarádů a  příznivců klasického  rock´n´rollu , kde může realizovat songy Elvise v doprovodu špičkových muzikantů.

portrety-rozdelovnik

portret-marketa


Markéta Bínová – vocal

Vždy milovala umění. Už jako malá kreslila a zpívala, dnes se živí jako grafik, zpívá, fotografuje, kreslí, věnuje se své leguánici a občas přispívá do hudebního portálu. Účastní se různých pěveckých workshopů a práci nejen s hlasem konzultuje s pěveckými kouči. Inspiruje se především celostními přístupy, které berou v potaz nejen hlas, ale i celkovou harmonii člověka. K práci zpěvačky pro ni neodmyslitelně patří i textařská práce a částečně i oblast skladby.

V devíti letech začala hrát na klavír. Po klasice, pěveckých sborech a klavírních etudách přišla rebelie a jako teenager hrála a zpívala v rockových kapelách. Postupně ale převládl zpěv a elektrickou kytaru přenechala vášnivějším hráčům. Jako zpěvačka prošla různými žánry, po rockové muzice to byla irská hudba, taneční hudba, funky aj. Veřejně vystupuje patnáct let. Dnes se vnímá už spíše jako sólový umělec, který je však stále srdcem týmový hráč. V současnosti působí ve svém Retro projektu (hudba 30.-60.let), současně vystupuje s Crazy Dogs a spolupracuje s pražským Back Side Big Band (swing, jazz, latina). Crazy Dogs jsou pro ní pomyslným propojením rockového žánru, který Markétě už po letech chyběl, a staré retro klasiky, které se v současnosti věnuje nejvíce.

portrety-rozdelovnikportret-medard

Medard Konopík – vocal, electric guitar

Hudbě se začal věnovat ve svých šesti letech, studiem na LŠU – obor akordeon, který však v deseti letech vyměnil za banjo a kytaru. O pět let později, zakládá bluegrassovou skupinu Chomouti, dva roky poté C Tendr, kde již hraje na elektrickou kytaru, které zůstal věrný dodnes. Profesionální dráhu začal ve skupině Nova Milana Drobného, poté následovala skupina Tučňáci Michala Tučného, Věra Martinová a Gram, Whiskey Band, President, Newyjou, muzikál Benzín a Mejkap, Karel Černoch a Tranzit, jeho sólovými projekty jsou skupiny El Paso a Crazy Dogs. Působí také jako studiový hráč, který spolupracoval například s Rattlesnake Annie, Michaelem Lee Pickernem, Moody Brothers, Georgem Hamiltonem IV., švédskou skupinou Country Minstrels, Allanem Mikuškem, Lenkou Filipovou, Denisou Markovou, Hankou Horeckou, Mirkem Hoffmanem a řadou dalších. Od srpna 2006, se stává členem skupiny Greenhorns.

portrety-rozdelovnik

portret-sona


Soňa Zamrzlová
– keyboards

Hudbě se věnovali doma všichni.  Vystudovala mj. obor hudební výchova na UJEP a v současné době se věnuje učitelství. Jako zpěvačka i klavíristka působila nejen v rockových formacích např. Lunch Beat, jablonecká Mandragora, Ďáblovi soustružníci, ale i ve folkovém Vltavínu. Nyní se věnuje i taneční hudbě
– Adur band, Jack. Natočila několik CD. Působila v mnoha univerzitních pěveckých sborech, 10 let vedla Ženský pěvecký sbor v České Kamenici.

portrety-rozdelovnik

portret-vilem


Vilém Beránek – vocal, tenor sax

Počátkem 70.let začal v Ostravě navštěvovat tehdejší LSU a jako nástroj mu byl vybrán klarinet. Postupně se zapojil v různých dechových či tanečních tělesech (Ostravan, Švermovanka), na vojně, pak u Hudby PS v Benešově. Dlouho nezůstal jen u klarinetu a začal hrát i na  soprán a tenor saxofon.  V roce 1995 absolvoval v oboru klarinet konzervatoř J. Ježka a přidal ještě obligátně piano a kytaru. V letech 1993 až 2013 učil a později i vedl hudební kurzy na Vartě. V posledních třiceti letech hostoval či hrál v malých a větších bendech (Fonetik, Lem 81, KEKS, band Štěpána Kojana, Retroprojekt, Pohlavní nádraží a další) doma i v zahraničí.

portrety-rozdelovnik

portret-jirka
Jiří Sýkora
 – bass

Basista, baskytarista, textař a skladatel. V roce 1984 absolvent LŠU obor housle, na vojně začal hrát na baskytaru ve vojenské kapele. Po vojně, v roce 1990, hrál s bluesovou kapelou Darrell Standing, se kterou natočil několik demo kazet a později dvě cd. Během působení v této kapele zároveň hrál s regionální skupinou Mrumle a jako host natočil cd s legendární punkovou skupinou Kudy kam, se kterou odehrál i několik koncertů. V roce 1999 nastoupil k další legendě českého punku, skupině Požár mlýna a natočil její poslední cd. V roce 2000 založil svou skupinu Tleskač, pro kterou složil více jak čtyřicet písní a textů a natočil tři studiová a jedno živé cd a dvd. Po ukončení činnosti skupiny v roce 2013 nastoupil jako kontrabasista do celtic-punkové formace Cheers!, kde působil do srpna 2014.
 

portrety-rozdelovnik

portret-pavel


Pavel Konopík
– drums

Začátky hraní absolvoval s hard rockovými formacemi Soho a Adamsova rodina. Později hrál v country kapele El Paso, doprovodné kapele Karla Černocha Tranzit, příležitostně pak se skupinami Tučňáci, Greenhorns.

portrety-rozdelovnik

portret-liam
Liam Stayner
– vocal, electric guitar

Liam se narodil v Praze, vyrůstal v Českém Krumlově, kde se poprve setkal s hudbou na místní ZUŠ. Studoval kytaru na konzervatoři v Českých Budějovicích a po přestupu následně v Praze. Přibližně od 15 let působí v nejrůznějších hudebních uskupeních, počínaje revivalem kapely Čechomor, přes různé rock’n’rollové a bluesové kapely jako Element, MOJO, nebo Inaction. Od malička zpíval a rozvíjel svůj hlas v nejrůznějších pěveckých sborech. Nyní působi ve 3 kapelách a zpíva v souboru. Dále se věnuje výuce kytary na ZUŠ a soukromě.

You must be logged in to post a comment Login